شیشه اسپندرال

شیشه های اسپندرال نوعی شیشه غیر شفاف می باشد که در رنگهای مختلف تولید می شود و به دلیل غیر شفاف بودن فضای پشت این شیشه ها قابل رویت نمی باشد این نوع شیشه ها در نمای ساختمان می تواند با دیگر قسمتها تضاد داشته باشد یا کاملا هماهنگ باشد.

این نوع شیشه ها به منظور پوشاندن سطوح ناخواسته مانند فضای بین طبقات در نماهای تمام شیشه ای و سقف های شیشه ای ، ویترین فروشگاهها ، دکوراسیون داخلی و غیره به کار می روند.

شیشه های اسپندرال به علت رنگی بودن بخشی از انرژی خورشید را جذب می کنند و به همین علت این شیشه ها حتما باید جهت استفاده سکوریت گردند.

در این روش ابتدا شیشه در ابعاد مورد نظر برش داده می شود ودر پی آن با دقت مورد چربی زدایی قرار گرفته و شسته می شود. سپس رنگ با روش چاپ سیلک اسکیرین با ضخامت یکنواخت بر سطح شیشه پخش می گردد. رنگ مورد نظر در اولین مرحله خشک کنی با تابش متمرکز اشعه مادون قرمز خشک می شود. سپس شیشه چاپ شده در کوره اصلی قرار گرفته و تا درجه حرارت ۶۲۱ درجه سانتیگراد حرارت داده می شود تا رنگ به اصطلاح پخته شود. این فرآیند حرارتی موجب تثبیت رنگ می گردد. ماندگاری این چاپ در حدی است که در برابر خراش، تراشه، مواد شیمیایی و پوسته شدن از مقاومت بالائی برخوردار است.